ԱԺ-ում քննարկվում է «Գովազդի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը ։ Նախագիծը որոշակի փոփոխությունների է ենփարկվել և ներկայացվել Կառավարության կողմից և ներկայացվել ԱԺ։ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանը ԱԺ-ում հայտնեց, որ ինքը ներկայացրել էր փոփոխությունների առաջարկ, սակայն այն չէր ընդունվել։ Փոխարենն այժմ Կառավարությունն իր անունից է ներկայացրել։
«Իմ առաջարկը մի կողմից գնացել է Կառավարություն,որը դրական եզրակացությամբ հետ է ուղարկել։ Եվ բառացիորեն «քոփի փեսթ»-ով հայտնվեց իմ առաջարկը երկրորդ ընթերցման համար ներկայացված նախագծում՝ առաջարկը ներկայացնելով որպես Կառավարության առաջարկ։ Մինչդեռ ես ստացել էի ԱԺ-ի կողմից պատասխան, որ իմ առաջարկը չի գնացել, քանի որ այն ընթացակարգային խախտումներ են եղել։ Փաստացի ստացվում է, որ առաջարկս գնացել է, բայց Կառավարությունն իր անունից է բերել»,- ասաց նա։
Կյուրեղյանը հետաքրքրվեց, որ եթե առաջարկը չէր կարող գնալ, ապա ինչպես է հայտնվել Կառավարության մոտ, ինչպե՞ս է Կառավարությունը դրական եզրակացություն տվել, դեռ ավելին՝ իր անունով նոր առաջարկը դրվել է կայքում։
«Իրոք ընթացակարգային խնդիր կար և ձեր անունով չէր կարող ընդունվել , որևէ մեկն առաջարկը «գողանալու» միտում չուներ»,- պարզապանեց իշխանության ներկայացուցիչը։