«Հայաստան» դաշինքն ունի գործողությունների հստակ ծրագիր, որի մանրամասներն առաջիկայում կներկայացվեն։ Ազատության հրապարակում լրագրողներին ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը՝ խնդրելով հայրենակիցներին փոքր-ինչ համբերել։
«Այնպիսի ժամանակաշրջան է, որ մեր գործողությունները պետք է հստակ ծրագրավորված ու համակարգված լինեն։ Մենք հենց այդպես ենք տրամադրված։ Սա բավականաչափ լուրջ գործողությունների ծրագիր է լինելու», - նշեց ընդդիմադիր պատգամավորը։ Նա կարևորեց ապակենտրոն գործողությունները, ցանցային պայքարն իր ձևով և բովանդակությամբ, որի դրսևորումներից մեկն էլ հենց Արթուր Վանեցյանն իրականացնում է ու դա շատ կարևոր է։ «Մենք գտնվում ենք չափազանց ծանր իրավիճակում, բայց համոզված եմ, որ մենք այս իրավիճակից դուրս ենք գալու, և այսպիսի օրակարգեր, Հայաստանի «կզած» քաղաքականություն տեղ չի ունենալու մեր իրականության մեջ», - ասաց Արամ Վարդևանյանը։ Նա դիմեց այն հայրենակիցներին, ովքեր այս ժամանահատվածում հիասթափվել, հուսահատվել են, սակայն դա այս իրավիճակում լուծում չէ. «Պետք է իսկապես զարթնել, վեր կենալ և դուրս գալ այդ թմբիրից։ Իսկապես պետք է համախմբվենք, միասնական լինենք և կհասնենք մեր արդյունքին»։ Հարցին, թե ի՞նչ ակնկալիք ունի Նիկոլ Փաշինյանի՝ ապրիլի 19-ին Մոսկվա կատարվելիք այցից, պատգամավորն ընդգծեց` Փաշինյանի թե միջազգային այցերից, թե առհասարակ իր գործողություններից որևէ դրական ակնկալիք չի ունեցել, չունի, հակառակը` մշտապես տագնապի զգացում ունի։