«Նիկոլով Հայաստանում ապագա չկա»,- ասաց ՀՀԿ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը որը ևս մասնակցում է խաղաղ անհանզանդության ակցիաներին։
Նրա խոսքով՝ իրենց ակցիաներին ամեն օր նոր մարդիկ են միանում և իրենց խնդիրն է ևս մեկ անգամ ցույց տալ, որ պայքարը շարունակվում է, ակցիաներ են իրականացնում ոչ միյն կնետրոնում, այլև մայրաքաղաքաի տարբեր հատվածներում։ «Նպատակը մեկն է, որ կապիտուլյանտ իշխանությունը հեռանա ու պետք է հեռանա»,- ասաց Շարմազանովը։
Անդրադառնալով ոստիկանության գործողություններին՝ նա նշեց, որ երեկ էլ ավտոերթերի ժամանակ բերման են ենթարկվել քաղաքացիներ, որ ոնոց նկատմամբ ուժ է կիրառվել։
«Հակաօրինական գործողություններ են։ Դրա մասին խոսել է իրավապաշտպանները, դա խոսում է մեկ բանի մասին, որ Նիկոլ Փաշինյանը վախերի մեջ է։ Երեկվա դեպքերն էլ ցույց են տալիս, որ Նիկոլ Փաշինյանը վախեցած է, չունի իշխանություն, պախկված է ոստիկանության հետևում։ Բիրտ ուժը դա թուլության նշան է։ Զարմանալին այն է, որ մարդը, որն ամբողջ կյանքում եղել է ոստիկանության դեմ, այսօր փորձում է ոստիկանությունը սարքել իր նոքյարը»,- նշեց Էդուարդ Շարմազանովը։