Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Վահե Միսակյանի նախագահությամբ, հետաձգվեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։
Դատական նիստին նախատեսված էր վկաների հարցաքննությունը, սակայն վկաներից որևէ մեկը չէր ներկայացել դատարան: Հիշեցնենք, որ նախորդ նիստին վկաները նույնպես չէին ներկայացել։ Դատավորը հիշեցրեց, որ վկաներից Սևան Քոչարյանի նախորդ դատական նիստին չէր ներկայացել և այս նիստին ոստիկանության միջոցով պետք է բերման ենթարկվեր։
«Դատարանի որոշումը փաստացի չի կատարվել, պատճառների մասին տեղեկություն չունենք», - ասաց Վահե Միսակյանը։ Վկաներից մյուսը՝ Եղիշե Վարդանյանը, Հայաստանում չէ։ Դատական հաջորդ նիստը տեղի կունենա օգոստոսի 25-ին։ Դատարանի բակում հավաքվել էին ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի համակիրները։ «Շնորհակալ եմ, որ եկել եք», - ասաց Սերժ Սարգսյանը: «Միշտ կգանք, բայց թող վերջանա այս գործը», - արձագանքեց ներկաներից մեկը: «Միշտ…հո ամբողջ կյանքում չե՞ք գալու»,- ասաց Սերժ Սարգյանը։ Հիշեցնենք, որ քրեական գործով այս պահին մեղադրյալի կարգավիճակում է երեք անձ. Սերժ Սարգսյանից բացի մեղադրանքներ են առաջադրվել նաև Գևորգ Հարությունյանին, գործարար Բարսեղ Բեգլարյանին։