Բեթթին երկրպագուներին կներկայանա «New Generation» պատանեկան հեղինակային նախագծի համանուն երգի տեսահոլովակով
«New Generation»
«Հազվադեպ, բայց դիպուկ» սկզբունքով, ճաշակ, որակ և մակարդակ մոտեցմամբ «Մանկական Եվրատեսիլ 2014» երգի միջազգային մրցույթի մրցանակակիր, մեդիադեմք Բեթթին՝ Էլիզաբեթ Դանիելյանը, երկրպագուներին կներկայանա «New Generation» պատանեկան հեղինակային նախագծի համանուն երգի տեսահոլովակով: Քանի որ մեր երկրում առկա խնդիրները կարող են հիասթափություն առաջացնել և կոտրել նոր սերնդի վառ, աշխատասեր ներկայացուցիչներին, որոնք իրենց գործունեությամբ գեղեցիկ օրինակ են հասակակիցների համար, իսկ երկրի վաղվա օրը նոր սերնդինն է, Բեթթիի մշակած նախագծի նպատակն է հանրության ու պատասխանատու մարմինների ուշադրությունը հրավիրել դեպի պատանիները:
Պատանիների խնդիրները բարձաձայնելու կոչով ներկայացող հեռուստադեմք Բեթթին իր մշակած «New Generation» նախագծում ներառել է նաև «New Generation», «Betty World» և «Victory dance» երգերը, որոնց միջոցով նպատակ ունի խթանել սերը կյանքի, աշխարհի, հայրենիքի, աշխատասիրության և ընկերասիրության հանդեպ՝ ուրախություն տարածելով ամենուր:
13-ամյա Բեթթիի «New Generation» նախագիծը, սակայն, այսքանով չի սահմանափակվում: Արտիստի գերնպատակն է իրեն շրջապատող մասնագետների և հանրային դեմքերի օգնությամբ հունիսի 7-ը հռչակել Պատանիների տոն: Որպես պատանի` Բեթթին հուշում է, որ վերոնշյալ քայլերն անհրաժեշտ են պատանիների համար, քանի որ կառաջացնեն մոտիվացիա ստեղծագործելու, ապրելու, աշխարհի քաղաքացու ստանդարտներին համապատասխանելու։
«New Generation» նախագծի վրա աշխատել է շոուբիզնեսի «աստղերի համաստեղությունը»՝ Մարտին Միրզոյանը, Արեն Բայադյանը, Ավետ Բարսեղյանը, Վահրամ Պետրոսյանը, Ալիս Դարբինյանը, Նարեկ Ստամբոլցյանը, Ջեորջ Բրեյնշեյքերը, Գարիկ Պապոյանը, Արտյոմ Աբովյանը, Արամ Նիկոլյանը, Քրիստինա Հովակիմյանը և Դեմուելը:
Բեթթիի՝ Էլիզաբեթ Դանիելյանի, հաղորդավարական փորձառության և արտիստական հմտությունների սինթեզի արդյունքում ծնված «New Generation» նախագիծը բոլորովին նոր ձևաչափ է հայկական շոուբիզնեսում, որի կոնցեպտը, Բեթթիի մասնակցությամբ, հեռուստատեսային նախագծերի և համերգային շոուների հիմքն է դառնալու:
Բեթթին իր նախագծի համար հորինել է նշանաբան` «Betty invites NEW GENERATION to BETTY WORLD to dance the VICTORY DANCE»: Բեթթին ուզում է աշխարհին ցույց տալ, որ աշխարհի ամենաուժեղ, ամենահայրենասեր, ամենագեղեցիկ, ամենաշնորհալի մարդիկ հայերն են:
«New Generation» նախագիծը հնարավորություն է նոր սերնդի և տոն երկրի համար:
Հարգելի գործընկերներ, «New Generation» հեղինակային նախագծի համանուն երգի տեսահոլովակի շնորհանդեսը տեղի կունենա հունիսի 7-ին ժամը 16:00-ին Armenia Marriott հյուրանոցի Ararat շքասրահում:
Սիրով հրավիրում ենք լուսաբանելու և աջակցելու նոր սերնդի վառ ներկայացուցիչներին:
Բեթթիի մասին
Էլիզաբեթ Դանիելյանը ծնվել է 2003 թվականի մարտի 7-ին: Նրա բեմական կեղծանունը` Բեթթին, բրենդ է դարձել: Բացարձակ գերազանց սովորում է Երևանի Ալ. Պուշկինի անվան թիվ 8 դպրոցում:
Հինգ տարեկանից հաճախել է Պարարվեստի պետական ուսումնարան, Երգի պետական թատրոն, ինչպես նաև Գեղագիտության ազգային կենտրոն: Վեց տարեկանից վարում է բազմաթիվ հաղորդումներ` տարբեր հեռուստաալիքներում:
Բազմաթիվ մրցույթների, փառատոնների դափնեկիր է: Հայաստանի Հանրային ռադիոընկերության կողմից արժանացել է «Լավագույն մանկական հեռուստադեմք» կոչմանը: Երգչուհին 2014 թվականի «Մանկական Եվրատեսիլի» մրցանակակիրն է: Մրցույթին հանդես է եկել «People Of The Sun» («Արևի մարդիկ») ստեղծագործությամբ, որի համահեղինակն է:
2015 թվականին մասնակցել է ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո անցկացված և Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված «Միլիոնավոր կյանքեր» նախագծին:
Բազմաթիվ երգերի և բանաստեղծությունների հեղինակ է: Շուտով Հայաստանի կողմից Բեթթիի անունը կհայտնվի «Տաղանդավոր երեխաներ» համաշխարհային հանրագիտարանում, ինչը նրա վառ տաղանդի ևս մեկ ապացույցն է: